Kam v létě za veterány

Baví vás auta? Líbí se Vám staré auta? Pak určitě uvítáte kalendář vybraných akcí zaměřených na historické vozy, tedy různé srazy a závody veteránů.

Červen 2019

35. Kolínská plaketová jízda historických vozidel

Akce konaná 15. června 2019, která se bude letos soustředit hlavně na vozy AERO – všech typů a modifikací. Akce pořádaná Veteran car club Kolín se bude konat jak jinak něž v Kolíně.

Sraz veteránů a amerických vozů

Akce, která se bude konat o víkendu od 29. do 30. června 2019 u mosteckého autodromu představí  atraktivní historické vozy, ale i historické monoposty.

sraz amerických vetránů

Červenec 2019

Setkání veteránů Holešov

Setkání veteránů spojené s burzou se bude konat na zámku v Holešově 13. 7. 2019.

Veteráni na hradišti Mikulčice

Sraz veteránů je akce konaná 13. 7. 2019 a je spojená s festivalem Vinaři na hradišti. Akce se koná na Slovanském hradišti Mikulčice.

Sraz historických vozidel u Muzea motocyklů ve Svratouchu

Akce, která se koná 20.července 2019 Vám nabídne spanilou jízdu traktorů a historická vozidla. Místo konání je Svratouch.

Srpen 2019

Historické ameriky

Krkonoše a americké vozy, to je spojení, které nabídne akce konaná od 2. do 3. srpna ve Vrchlabí. K vidění budou zároveň i vozy jako Camaro, Mustang, Corvette či Viper.

Oldtimer Parade Kravaře

Soutěž elegance historických vozidel konaná 10. 8. 2019. Akce se koná v zámeckém parku v Kravařích ve Slezsku.

Mezinárodní Tatra Veteran Rallye Beskydy

Tradiční setkání pořádá Tatra verean car club Kopřivnice z.s. 29.8. až 1.9.2019 v Kopřivnici. Na soutěži a výstavě bude k vidění na 100 vozů značky Tatra.

Mezinárodní sraz motocyklů Čechie – Böhmerland

Akce se koná v Krásné Lípě od 30. 8. 2019 do 1. 9. 2019. Jak již název napovídá, jedná se o sraz motocyklů Čechie – Böhmerland.

Září 2019

Velorexy

Pro příznivce Velorexu bude připraven 28. sraz legendárních vozů značky Velorex. Akce se bude konat  1.9. 2019 v Blansku.

Zbraslav – Jíloviště

Již tradiční zastávkou je jízda pravidelnosti o pohár Elišky Junková. Akce se koná na náměstí  Pražské Zbraslavi. Tentokrát připadá termín konání na 7.9. – 8.9.2019.

sraz veteránů

Jízda Sv.Kryštofa

Akce, která se bude konat 21. 9. 2019 v Rozvadově bude určená všem kategoriím historických vozidel. Jedná se o orientační jízdu za památkami Českého lesa.

Mimo tyto setkání a srazy můžete vyrazit shlédnout některou ze stálých expozic výstav a muzeí, které jsou zaměřené na veterány. Nabídka je široká, z ní tedy jen pár možností uvádíme níže.

Zlelnohorská pošta

Expozice veteránů je umístěna v barokní poštovní budově dostavníkové stanice Zelená Hora. Sedm místností, sedm dílčích expozic a v nich možnost shlédnout více než sedmdesát historických vozidel  Adresa: Zelenohorská 76, Nepomuk.

Veteran Muzeum Jílovice

Expozice vetánů soukromé sbírky v obci Jílovice u Českých Budějovic naleznete v domku u kolejí na jihovýchodním okraji vesnice. Ve má jsou skvosty, z nichž některé jsou starší než 100 let.

Národní technické muzeum

Stálou expozici ve které naleznete cenné unikáty nabízí i Národní technické muzeum v Praze. Expozice věnovaná dopravě ukazuje celý historický vývoj automobilové a motocyklové dopravy. Národní technické muzeum naleznete v Praze na adrese Kostelní 42.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *