Jaké plemeno psa je v Čechách nejoblíbenější?

Z nezpočtu žebříčků a anket, ve kterých se hledalo nejoblíběnější psí plemeno v České republice, se vykrystalizovala silná pětka. Zajímá Vás jaké plemeno češi preferují?

Vybrali jsme pro Vás nejčastější, neoblíbenější a nejčetnější plemea psů, která Vám blíže představíme.

Německý boxer

Německý boxer je plemeno, které má svůj původ v Německu. Toto plemeno bývá často doporučováno do rodin s dětmi. Charakterizují ho tyto vlastnosti: sebevědomost, vyrovnanost, inteligentnost, živost a pohyblivost. Boxeři měří v kohoutku 57 až 63 cm, feny pak 53 až 59 cm. Jejich hmotnost je cca 30 kg u psů a cca 25 kg u fen. Boxer se rád učí a dokáže se podřídit a přizpůsobit. Jeho srst nepotřebuje zvláštní péči, dostačuje občasné kartáčování.

boxer

Jezevčík

První zmínky o psech, které odpovídají popisu jezevčíka, se nachází již ve Starém Egyptě. Svojí stavbou těla jsou sice předurčeni k myslivosti – norování, avšak v současnosti se již v převaze chovají jakožto domácí mazlíčci. Jejich charakteristiku lze hodnotit slovy společenský, přátelský a svéhlavý. Váha jezevčíků se pohybuje do 9 kg. Dožívají se v průměru 13 let.

jezevčík

Čivava

Jedná se o nejmenší psí plemeno na světě. Čivavy mají velmi vysoké sebevědomí a také velkou odvahu. Ovšem z důvodu své velikosti se často bojí. Čivavy nedůvěřují cizím lidem. Čivavy ocení procházky a teplé počasí. Vzhledem ke své velikosti se jedná o plemeno vhodné do bytu. Čivavy se dožívají 12 až 20 let.

čivava

Německý ovčák

Německý ovčák je jak již jméno napovídá německé plemeno. Jedná se o nejrozšířenější služební plemeno. Je to plemeno, ketré je též charakteristické vysokou inteigencí. Německý ovčík vyniká svou věrností a vyrovnaností. Je vhodný do rodin s dětmi. Jeho srst, která líná dvakrát ročně, není příliš náročná na péči. Německý ovčák měří v kohoutku 65 cm a váží okolo 35 kg. Nemecký ovčák se dožívá okolo 11 let.

Labradorský retrívr  

Předkem labradorských retrívrů je dle odborných zdrojů pravděpodobně novofundlandský pes. Jeho název však vznikl mnohem dříve, než existovalo samo plemeno retrívr. Labradoři mají mohutnou stavbu těla, tzn. silný hrudník a širokou lebku. Labradorský retrívr má přátelskou povahu a je oddaný. Labradoři jsou velmi vhodní k dětem. Jejich srst je krátká a hustá. Labradorský retrívr měří v kohoutku 57 cm a váží 30 kg.

A jaké plemeno psů preferujete Vy?